III miejsce w konkursie logopedycznym "Bądż bosem, oddychaj nosem" !!

Z okazji przypadającego na 6 marca 2024 r. Europejskiego Dnia Logopedy w ramach ogólnopolskiej akcji "BĄDŹ BOSSEM, ODDYCHAJ NOSEM!" dzieci uczestniczące w zajęciach rewalidacji logopedycznej wzięły udział w konkursie plastycznym i wykonały pomoce do ćwiczeń oddechowych.

Organizatorem konkursu pod patronatem MFS Polska było Niepubliczne Przedszkole Specjalne PINOKIO w Częstochowie - Pani mgr Klaudia Cieślińska oraz Pani mgr Sylwia Połys.

CELE KONKURSU :

* umożliwienie dzieciom zaprezentowania swoich umiejętności i talentów
* rozwijanie umiejętności plastycznych
* rozwijanie wyobraźni u dzieci
* docenienie kreatywności i pomysłowości
* zaznajomienie się z prawidłowym sposobem oddychania
* usprawnienie pracy aparatu oddechowego (pogłębienie wdechu i wydłużenie fazy wydechu)
* uświadomienie roli prawidłowego funkcjonowania aparatu oddechowego

Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu jednej pomocy do ćwiczeń oddechowych. Pomoc powinna służyć usprawnianiu pracy aparatu oddechowego (np. pogłębieniu wdechu, wydłużeniu wydechu).

Z różnych materiałów dostępnych w gabinetach logopedycznych naszej placówki dzieci wykonały pomoce do ćwiczeń oddechowych, które następnie zostały opisane i wysłane na konkurs .

Wszystkie prace były przemyślane, starannie wykonane i przetestowane przez dzieci.

Praca wykonana przez Lenę Giemzę  „Łapacz snów" zdobyła III miejsce w konkursie!!!  GRATULACJE Lenko smile

„Pudełko oddechowe" Wojtka – pomysł i samodzielne wykonanie autora. BRAWO smile

„Kurka Szaropiórka” Mikołaja. Autor pracy starannie dobrał kolorystycznie każde piórko – powstała doskonała kompozycja . PRAWDZIWY ARTYSTA smile

„Wiosenna siłownia oddechowa " Pauliny. Samodzielna kompozycja i wykonanie . WSPANIALE smile

„Tęczowa rybka” Kamili. Bo oddech jest ważny w trakcie pływania. ŚWIETNIE smile

Gratulujemy autorom prac pomysłowości!!

Logopeda ZSP w Lyskach

mgr Henryka Szuła