• Odwiedziny: 204516

Rekrutacja 2024/2025

Rekrutacja dzieci zamieszkałych w obwodzie* Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Lyskach

Zgodnie z obowiązującym prawem oświatowym dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły przyjmowane są do szkoły z urzędutzn. z pominięciem kryteriów obowiązujących w procesie rekrutacji. Dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły mają zapewnione miejsce w oddziale klasy pierwszej.

Należy złożyć w wymaganym terminie zgłoszenie dziecka do szkoły (z ewentualnymi załącznikami).

Zgodnie z obowiązującym prawem oświatowym do klasy pierwszej szkoły podstawowej dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły przyjmuje się na podstawie ZGŁOSZENIA rodziców (zgłoszenie musi być podpisane przez obojga rodziców).

* miejscowości: Lyski, Nowa Wieś, Bogunice, Sumina

Druk zgłoszenia do pobrania:

Zgłoszenie ucznia zamieszkałego w obwodzie szkoły do klasy I

Terminy zapisu dzieci do szkoły

Zgłoszenie składa się w sekretariacie ZSP w Lyskach w terminie
od 19 lutego 2024 r. do 14 marca 2024 w godzinach od 7.00 do 15.00

Rekrutacja dzieci zamieszkałych poza obwodem Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Lyskach

Zgodnie z obowiązującym prawem oświatowym dzieci zamieszkałe poza obwodem szkoły podstawowej mogą być przyjęte do klasy pierwszej po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego, jeżeli dana szkoła podstawowa nadal dysponuje wolnymi miejscami.
W postępowaniu rekrutacyjnym są brane pod uwagę kryteria określone przez organ prowadzący, z uwzględnieniem zapewnienia jak najpełniejszej realizacji potrzeb dziecka i jego rodziny oraz lokalnych potrzeb społecznych.

Zgodnie z obowiązującym prawem oświatowym do klasy pierwszej szkoły podstawowej dzieci zamieszkałe poza obwodem szkoły przyjmuje się na podstawie WNIOSKU rodziców (wniosek musi być podpisany przez obojga rodziców).

Druk wniosku do pobrania:

Wniosek o przyjęcia do klasy I

Terminy zapisu dzieci do szkoły

Wnioski składa się w sekretariacie ZSP w Lyskach w terminie
od 19 lutego 2024 r. do 14 marca 2024 w godzinach od 7.00 do 15.00

Uchwała Rady Gminy Lyski w sprawie kryteriów

Zarządzenie Wójta w sprawie terminów postępowania rekrutacyjnego

Oświadczenie woli - I klasa