• Odwiedziny: 204541

Powiatowe Zawody Piłki Ręcznej dziewcząt i chłopców (grupa młodsza)

Kolejne powiatowe zawody grupy młodszej czyli klas IV-VI za nami.
Tym razem w środę 10 kwietnia nasze reprezentacje dziewcząt i chłopców uczestniczyły w Powiatowych Zawodach Piłki Ręcznej. Były to eliminacje do etapu rejonowego. Drużyna dziewcząt zagrała na hali sportowej w Świerklanach Górnych, a chłopcy w tym samym czasie rozegrali swoje mecze w Jankowicach.
Obok gospodarzy i naszej drużyny, w turnieju dziewcząt uczestniczyła jeszcze reprezentacja SP z Czernicy. Po trójmeczu (każdy z każdym) nasze dziewczęta ostatecznie zajęły II miejsce. W pierwszym spotkaniu z gospodyniami, po dość niefortunnej pierwszej części, w drugiej połowie było lepiej, było dobrze ale zabrakło skuteczności. I ta niemoc, po zdecydowanej wygranej z Czernicą, kosztowała nas niestety brakiem awansu do zawodów rejonowych. Turniej tak naprawdę był lekcją. Dziewczęta po raz pierwszy zagrały na prawie wymiarowym boisku do piłki ręcznej, i miejmy nadzieję, że ta lekcja zaprocentuje w przyszłości.
Klasyfikacja turnieju dziewcząt:
1. SP ŚWIERKLANY GÓRNE
2. SP LYSKI
3. SP CZERNICA
W rozgrywkach chłopców zagrali gospodarze, SP Czernica i nasza reprezentacja. Również podobnie jak u dziewcząt, chłopaki rozegrali trzy mecze każdy z każdym. Niestety mimo dobrej gry, ciągłych ataków i może momentami optycznej przewagi zabrakło strzelonych bramek. Zabrakło egzekutora, który wykończyłby sytuacje skutecznym strzałem na bramkę.
Klasyfikacja turnieju chłopców:
1. SP JANKOWICE
2. SP CZERNICA
3. SP LYSKI
Dziękujemy za udział oraz sportową rywalizację. Dziękujemy przeciwnikom za rywalizację i Fair Play.