• Odwiedziny: 204501

Powiatowe Zawody Siatkówki Chłopców Grupy Młodszej!

Mały sukcesik w Powiatowych Zawodach Siatkówka Chłopców Grupy Młodszej!

W takich zawodach Grupy Młodszej w ramach Igrzysk Dzieci nasza reprezentacja wystąpiła po raz pierwszy w historii. Turniej odbył się 8 kwietnia na hali sportowej Szkoły Podstawowej  w Świerklanach Górnych. Razem z nami udziału wzięli: SP Czernica, SP Jejkowice oraz gospodarze czyli SP Świerklany Górne.

Losowanie wyłoniło pary eliminacyjne.

Lyski – Czernica
Jejkowice – Świerklany Górne

Na powitanie pierwszy mecz zagraliśmy z reprezentacją Czernicy i niestety ulegliśmy w dwóch setach. W finale B czyli meczu o III miejsce z zespołem z Jejkowic było znacznie lepiej. Pierwszy set wygrany, w drugim parę potknięć i tie break. Powrót do dobrej gry i zwycięstwo. Oby ten zastrzyk pozytywnej energii pozostał na dłużej i zaowocował w przyszłości.

Jako ciekawostka, finał pomiędzy Czernicą i Świerklanami był bardzo zacięty i mimo początkowej przewagi tych drugich, w tie breaku Czernica przegrała na przewagi.

Gratulacje dla zwycięzców a przede wszystkim dla naszych zawodników!

Klasyfikacja turnieju:

1. SP ŚWIERKLANY GÓRNE